سیستم‌های پیشرو در صنعت Datamine مجموعه‌ای بی نظیر و یکپارچه برای برنامه‌ریزی معادن زیرزمینی تشکیل می‌دهند. چه برای یک محیط فعال تولید معدن و چه برای یک معدن بالقوه، از مرحله‌ی مطالعات مفهومی تا مرحله امکان سنجی بانکی، نرم‌افزارهای Datamine به شما کمک می‌کند تا تمام جنبه‌های معدن زیرزمینی خود را طراحی، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنید.

طراحی، برنامه‌ریزی و بهینه‌سازی

برنامه‌ریز تولید پیشرفته

بهینه‌سازی برنامه‌ریزی زیرزمینی

حفاری و آتشکاری

نقشه‌برداری زیرزمینی

طراحی و شبیه‌سازی سیستم تهویه

Studio UG

طراحی، برنامه‌ریزی و بهینه‌سازی

Studio UG فناوری کاملاً جدیدی است که راه را برای طراحی و برنامه‌ریزی یکپارچه در معادن زیرزمینی پیش می‌برد. اتوماسیون گسترده در تهیه داده‌ها یک سیستم بسیار کارآمد و قوی برای ارائه داده‌های طراحی به محیط برنامه‌ریزی شما ارائه می‌دهد. استانداردهای معدن به صورت قالب در نرم‌افزار گنجانده شده است و چندین کاربر می‌توانند همزمان روی قسمت‌هایی از معدن کار کنند. Studio UG به صورت پویا با EPS ، نرم‌افزار برنامه‌ریزی بصری نمودار گانت که برای اعمال محدودیت‌های عملی مانند تقویم‌های کاری و عملیات levelling منابع تجهیزات استفاده می‌شود، متصل است.

EPS

برنامه‌ریز تولید پیشرفته

تمام فعالیت‌های مرتبط با برنامه‌ریزی و نظارت بر ذخایر مهم را انجام دهید – EPS یک پکیج معدنکاری قدرتمند Datamine با یک برنامه‌ریز کامل نمودار گانت است که به طور خاص برای کاربردهای صنعتی ساخته شده است و در نرم‌افزارهای برنامه‌ریز غیرسفارشی که معمولا تولید انبوه شده‌اند در دسترس نیست. تفاوت در ویژگی‌های اضافی مثل عیار میانگین وزنی، تجهیزات و منابع خدمه و سایر ماژول‌های اختیاری برای ترکیب و بهینه‌سازی است. EPS به صورت پویا به Studio 5D Planner & Studio UG متصل است، اما در صورت عدم نیاز به انیمیشن بصری برنامه‌ها، می‌توان از آن در حالت مستقل نیز استفاده کرد.

SOT

بهینه‌سازی برنامه‌ریزی زیرزمینی

آیا می‌دانید که برای یک طراحی خاص، تغییرات در برنامه‌ریزی معدن می‌تواند ارزش فعلی خالص (NPV) پروژه را بیش از 25 درصد تحت تأثیر قرار دهد؟ SOT با استفاده از فرایندهای ابتکاری مرسوم و الگوریتم‌های پیشرفته‌ی ژنتیکی که بسیاری از گزینه‌های برنامه‌ریزی را ارزیابی می‌کند، این مشکل را برطرف می‌کند و خودش به طور سیستماتیک می‌آموزد که کدام استراتژی‌ها بیشترین ارزش را دارند. این یک نرم‌افزار مستقل است که پس از بهینه‌سازی برنامه‌ریزی، با دریافت یک فایل EPS به عنوان ورودی و خروجی یک فایل EPS ، با EPS ادغام می‌شود.

Aegis

حفاری و انفجار در معادن زیرزمینی

Aegis نسل بعدی نرم‌افزارهای انفجار زیرزمینی است که با طراحی حفاری و زیرزمینی را به صورت خودکار انجام می‌دهد. این سیستم به کاربران امکان می‌دهد تا به سرعت سناریوهای مختلف را مقایسه کرده و طرح‌های حلقه ای، طرح‌های شارژ و شیت‌های طراحی انفجار را به صورت کاغذی، یا مستقیماً برای دستگاه‌های حفاری سازگار با استفاده از IREDES تولید کنند. Aegis حتی طرح حلقه‌ای و شارژ را برای دستیابی به خردایش مطلوب و کاهش هزینه‌ها بهینه می‌کند. Aegis Analyzer ویژگی‌های اضافی دیگری از جمله ماژول شبیه‌سازی شکست پیشگام را برای تعریف بهتر پارامترهای طراحی بهینه ارائه می‌دهد.

Amine

نقشه‌برداری زیرزمینی

Amine ابزاری مناسب برای همه نقشه‌برداران معادن زیرزمینی است. این شامل یک مجموعه جامع از ابزارهای نقشه‌برداری زیرزمینی شامل عملکرد متعادل کردن لیزر، برش CMS خودکار و خلاصه گزارش ماهانه زیرزمینی است. در حالی که این نرم‌افزار فرآیند گزارش‌دهی EOM را به صورت کارآمدتر و با صرفه‌جویی در وقت را فراهم می‌کند، فعالیت‌های روزانه نقشه‌برداری را نیز ساده می‌کند. علاوه بر اینکه Amine می‌تواند گردش کار خودکار متناسب با فرایندها و نیازهای فعلی شرکت شما را فراهم کند، با قابلیت یکپارچه سازی آن، کاملاً قابل تنظیم برای هر فرد می‌باشد.

VentSim

طراحی و شبیه‌سازی سیستم تهویه

Ventsim برای کمک به طراحی بصری، بهبود و بهینه‌سازی سیستم‌های تهویه معادن زیرزمینی، در ابتدا در سال 1993 برای عملیات استخراج معدن معرفی شد. نرم‌افزار تهویه جدید Ventsim در سال 2009 منتشر شد و یک محیط شبیه‌سازی سه‌بعدی گرافیکی قدرتمند و پویا را ارائه می‌دهد. این نسخه به طور مداوم بهبود یافته است و نتیجه‌ی آن در نسخه 5 که بسیار پیشرفته است منتشر شده است.