طیف گسترده‌ای از نرم‌افزارهای عملیاتی Datamine، جامع‌ترین مجموعه محصولات کاربردی و کارآمد را برای نیازهای خاص شما تضمین می‌کند. از تخصیص شیفت دیجیتال، حفاری و انفجار هر دو روش استخراج روباز و زیرزمینی، تا کنترل حیاتی کانسنگ و رقت آن، Datamine شامل بهترین و پیشرفته‌ترین مجموعه راه‌حل‌ها برای نیازهای عملیاتی شماست.

برنامه‌ریزی شیفت

حفاری و آتشکاری معادن روباز

حفاری و انفجار معادن زیرزمینی

تجزیه و تحلیل خردایش

کنترل کننده کانسنگ و اختلاط

طراحی سیستم تهویه

طراحی شبکه لوله‌کشی

برنامه‌ریزی و گزارش تولید

مدیریت انتشار گازها

Datamine OPS

برنامه‌ریزی شیفت

با انجام آماده‌سازی‌های لازم یرای اختصاص خدمه، تجهیزات و محل کار به صورت دیجیتال، زمان تبدیل برنامه‌ریزی شیفت خود را نصف کنید. به سادگی با استفاده از رایانه رومیزی، تخته سفید هوشمند یا یک تبلت درگ و دراپ کنید. شیفت قبلی به راحتی می‌تواند در نرم‌افزار جابجا شود تا بلافاصله مثل یک نقطه شروع برای سرپرست جدید باشد تا از آن به عنوان مبنای شروع کار استفاده کند. Datamine OPS برنامه‌ریزی شیفت را بسیار ساده می‌کند و به طور خودکار یک رکورد دیجیتالی از تمام برنامه‌های شیفت را برای تجزیه و تحلیل و گزارش‌گیری در آینده حفظ می‌کند.

DataBlast

حفاری و آتشکاری معادن روباز

این نرم‌افزار یک سیستم چند کاربره است که کل فرآیند حفاری و انفجار را از طراحی تا عملیات میدانی پوشش می‌دهد. قابلیت انتقال الکترونیکی داده‌ها، پاسخ به تغییرات در لحظه، و ایجاد گزارش‌های اصلاحی از دیگر ویژگی‌های آن می‌باشد. روندها را شناسایی کرده و عملکرد انفجار را با گذشت زمان بهبود ببخشید.

Aegis

حفاری و انفجار در معادن زیرزمینی

Aegis نسل بعدی نرم‌افزارهای انفجار زیرزمینی است که با طراحی حفاری و زیرزمینی را به صورت خودکار انجام می‌دهد. این سیستم به کاربران امکان می‌دهد تا به سرعت سناریوهای مختلف را مقایسه کرده و طرح‌های حلقه ای، طرح‌های شارژ و شیت‌های طراحی انفجار را به صورت کاغذی، یا مستقیماً برای دستگاه‌های حفاری سازگار با استفاده از IREDES تولید کنند. Aegis حتی طرح حلقه‌ای و شارژ را برای دستیابی به خردایش مطلوب و کاهش هزینه‌ها بهینه می‌کند. Aegis Analyzer ویژگی‌های اضافی دیگری از جمله ماژول شبیه‌سازی شکست پیشگام را برای تعریف بهتر پارامترهای طراحی بهینه ارائه می‌دهد.

WipFrag

تجزیه و تحلیل خردایش

یک نرم‌افزار چند منظوره برای تجزیه و تحلیل خردایش می‌باشد. – می‌توان از WipFrag درست در نوک انگشتان روی دسکتاپ، تلفن هوشمند یا تبلت استفاده کرد. این نرم‌افزار تمام ابزارهایی که برای جمع آوری داده‌های قدیمی، ایجاد یک خط مشی آماری و پیگیری تغییرات ظریف در کل روند بهینه‌سازی نیاز دارید را در خود دارد، بنابراین می‌توانید به جای تئوری بر اساس واقعیت تصمیم‌گیری کنید. به سادگی با دستگاه خود عکاسی کنید تا داده‌های خردایش را جمع آوری کند و سپس به شما این امکان را می‌دهد تا از فاصله‌ای امن تصمیمات فوری و دقیق بگیرید.

Ore Controller

کنترل کننده کانسنگ و اختلاط

Ore Controller یک سیستم هوشمند کنترل کانسنگ است که به طور یکپارچه در عملیات و فرآیندهای موجود در معدن شما قرار می‌گیرد. صرف نظر از محصولاتی که در حال استخراج هستید، ارزش هر بار کانسنگ بارگیری شده می‌تواند به 10000 دلار برسد. بسیار مهم است که هر دامپتراک برای به حداکثر رساندن بازیابی و به حداقل رساندن اختلاط سنگ معدن با باطله، به مکان مناسب برود. سیستم کنترل عیار شما آخرین فرصت را برای تصمیم‌گیری درست در مورد ماده بارگیری شده فراهم می‌کند.

VentSim

طراحی و شبیه‌سازی سیستم تهویه

Ventsim برای کمک به طراحی بصری، بهبود و بهینه‌سازی سیستم‌های تهویه معادن زیرزمینی، در ابتدا در سال 1993 برای عملیات استخراج معدن معرفی شد. نرم‌افزار تهویه جدید Ventsim در سال 2009 منتشر شد و یک محیط شبیه‌سازی سه‌بعدی گرافیکی قدرتمند و پویا را ارائه می‌دهد. این نسخه به طور مداوم بهبود یافته است و نتیجه‌ی آن در نسخه 5 که بسیار پیشرفته است منتشر شده است.

Pumpsim

طراحی شبکه لوله‌کشی

Pumpsim توسط همان تیم توسعه دهنده نرم‌افزار Ventsim 3D Mine Ventilation Simulation ساخته شده است. این نرم‌افزار با هدف برطرف کردن مشکل رایج طراحی ضعیف شبکه آب در معدن، ساختمان و سایر محیط های صنعتی که اغلب منجر به سیستم‌های تأمین آب غیرقابل اعتماد می‌شود طراحی شده است. این ممکن است منجر به عدم تأمین یا فشار آب کافی، شکستگی لوله، عملکرد ضعیف پمپ و تأخیر در تولید شود.

SIMS

برنامه‌ریزی و گزارش تولید کوتاه مدت

SIMS یک سیستم متمرکز داده و گزارش هوشمند است که نیاز به نگاشت‌های کاغذ را از بین می‌برد. با داشتن یک بانک اطلاعاتی امن که به طور خاص برای نیازهای صنعت معدن پیکربندی شده است، به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات را جمع آوری کنید، گزارش‌های دقیق در لحظه تهیه کنید و تمام اطلاعات تولید معدن را متمرکز کنید.

DEEMS

مدیریت انتشار گازهای موتورهای دیزلی

DEEMS ابزارهای نگهداری و تشخیصی مبتنی بر شرایط را برای مدیریت انتشار و عملکرد موتور دیزلی ادغام می‌کند. قلب سیستم پروتکل‌های اندازه‌گیری و آزمایش میزان انتشار است. این نرم‌افزار ترکیبی از روند سیستم نگهداری پیشگیرانه موتور “six-system” است که زیر سیستم‌های حیاتی موتور دیزلی را در بر می‌گیرد.