Telegram-logo
Instagram-logo
روش های تغلیظ و فرآوری مس - بیولیچینگ - لیچینگ
روش های تغلیظ و فرآوری مس

روش های تغلیظ و فرآوری مس روش‌های تولید مس از سنگ معدن در صنعت، شامل دو روش عمده پیرومتالورژی [Pyrometallurgy] و هیدرومتالورژی [Hydrometallurgy] می‌باشد. روش

روش های کلی فرآوری مس
روش های کلی فرآوری مس

روش های کلی فرآوری مس روش مورد استفاده جهت استخراج مس به طبیعت و ترکیبات مس موجود در سنگ معدن بستگی دارد. به طور کلی

Baner-MineJobs
Baner-dictionary
به این نوشته امتیاز دهید

https://www.mining-eng.ir/?p=2822

فهرست مطالب

علیرغم مطالعات زیادی که در زمینه شکست ذرات انجام شده ولی هنوز معادله مشخصی برای اندیس آسیاکنی با نتایج آسیاکنی شناخته نشده است. برای محاسبه اندیس آسیاکنی سه  مدل نیمه تجربی (half-empirical models) ارائه شده است که مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 قوانین خردایش

 این روابط می‎‌تواند به صورت روابط هوکی بین ابعاد ذرات و انرژی مورد نیاز برای شکستن آن‌ها باشد. در آسیاهای Stired روابط هوکی برقرار نیستند و به جای آن‌ها آزمایش‌هایی برای تعیین این نسبت‌ها انجام می‌شود:

  • رابطه کیک (Kick)

این رابطه برای ابعاد بزرگ‌تر از 50 میلی‌متر برقرار است.

 رابطه کیک

 

  • رابطه باند (Bond)

 این رابطه برای ذرات با ابعاد بین 05/0 میلی متر تا 50 میلی‌متر برقرار است.

 رابطه باند

  • رابطه ریتینگر (Ritinger)

این رابطه برای ذرات با ابعاد کوچک‌تر از 05/0 میلی‌متر برقرار است.

 رابطه ریتینجر

که w اندیس آسیا کنی بر حسب کیلوژول بر کیلوگرم، c به عنوان ضریب آسیاکنی، dA به عنوان ابعاد ذرات اصلی و dE به عنوان ابعاد ذارت خرد شده هستند. مقادیر قابل اتکا برای ابعاد ذرات dA و dE مقدار d80 است. این مقدار یعنی اندازه ذره‌ای که 80 درصد مواد جامد ابعادی کوچ‌تر از آن دارند. اندیس باند برای مواد مختلف در مراجع مختلف برای انواع مختلف را می‎توان یافت. برای محاسبه ضرایب کیک و ریتینجر می‌توان از معادلات زیر استفاده کرد:

محاسبه ضریب آسیا کنی

محاسبه ضریب آسیا کنی

برای ارزیابی نتایج آسیا کنی توزیع ذرات خوراک (1) و محصول (2) لازم است. درجه آسیا کنی (Grinding degree) عبارت است از نسبت اندازه‌های دانه‌های با وضعیت یکسان. چندین تعریف برای مشخص کردن این نسبت‌ها وجود دارد:

  –  درجه آسیاکنی با استفاده از d80

 درجه آسیا کنی

در این معادله می‌توان d80 و d50 را به کار برد.

–         درجه آزادی با استفاده از سطح مخصوص

 درجه آسیاکنی

مساحت سطح مخصوص با توجه به حجم SV و مساحت سطحی با توجه به جرم Sm می‌توانند با استفاده از آزمایش تعیین شوند.

جدیدترین مطالب رو در ایمیل خود دریافت کنید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

فرم گزارش

خواهشمند است، فرم را تکمیل و ارسال نمایید.

راهنمای دانلود

  • اگر نرم‌افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
  • برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل‌ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
  • فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده‌اند، برای خارج سازی فایل‌ها از حالت فشرده از نرم‌افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
  • چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش‌ها می‌بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
  • کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.mining-eng.ir می‌باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
  • چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می‌بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.